Co może oznaczać nasilający się ból w pachwinie?

Mam 20 lat. Od 2 dni czuję narastający ból w lewej pachwinie oraz wyczuwam w tym miejscu coś w rodzaju zgrubienia/guza. Podejrzewam przepuklinę, jednak pewności nie mam. Około 2 tygodni temu byłam u ginekologa, ponieważ występowało u mnie niewielkie krwawienie z pochwy szczególnie przy wypróżnianiu się. Lekarz podejrzewał infekcję, przypisał lek dopochwowy. Miałam zamiar przyjąć go po powrocie z krótkiego wyjazdu, ale krwawienia zniknęły, więc zostawiłam sprawę i z leku zrezygnowałam. Nie wiem, czy objawy te mogą być powiązane. Oprócz tego okres spóźnia mi się już 8 dni, zawsze się zabezpieczam, więc nie podejrzewam ciąży. Czym może być spowodowane opóźnienie okresu? Oraz czy krwawienia mogą mieć związek z bólem w pachwinie i z guzem?

Lek. Paweł Szadkowski

Z podanymi objawami proszę się udać do lekarza chirurga, który Panią zbada i oceni, czy jest to przepuklina - może ona powodować ból pachwiny. Opóźnienie okresu najpewniej nie ma związku z innymi dolegliwościami.