Co może oznaczać nieprawidłowy stosunek łańcuchów ciężkich lambda i kapda w krwi?

Witam. Co może oznaczać nieprawidłowy stosunek łańcuchów ciężkich lambda i kapda w krwi? Wiem, że dzieje się tak w szpiczaku albo w skrobiawicy, ale lekarze mówią, że nie mam się czym martwić bo mam 20 lat a takich przypadków nie ma.. chciałabym jednak wiedzieć czy jest jeszcze jakaś możliwość. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście istnieje taka cecha we wspomnianych chorobach, niemniej jednak objawiają się one także innymi cechami, które z pewnością można byłoby zauważyć znacznie wcześniej.