Co może oznaczać nieregularny kształt źrenic?

Witam. Czasami jak patrzę w lustro to bywają momenty, że źrenica w lewym oku zaczyna nieregularnie zmieniać kształt. To się zwęża to rozszerza. Z reguły źrenice w moich oczach mają taki sam kształt, ale czasami podczas patrzenia w lustro mogę coś takiego zaobserwować. Co to może oznaczać?

Lek. Paweł Szadkowski

Dobrze by było żeby lekarz dokonał oceny ewentualnej anizokorii, która może świadczyć o patologii układu nerwowego. Może pan skonsultować się z neurologiem. Wcześniej warto poprosić o ocenę bliską osobę, ponieważ ww. objawy mogą być wynikiem fizjologicznej reakcji źrenic na światło.