Co może oznaczać nieznaczne powiększenie wątroby?

Dzień dobry, W badaniu USG jamy brzusznej stwierdzono nieznaczne powiększenie wątroby w zakresie prawego płata (płat prawy 130mm - pomiar z międzyżebrza, płat lewy 58mm - pomiar w płaszczyźnie czołowej). Próby wątrobowe wyszły w normie: Bilirubina całkowita: 0,97 mg/dl przy normie 0-1,3 GGTP: 17 U/l przy normie 0-55 GOT/AST: 29 U/l przy normie 0-35 GPT/ALT: 40 U/l przy normie 0-45 Czy w tym przypadku należałoby wybrać się do hepatologa w celu dalszej diagnostyki, czy może w tej sytuacji możliwa jest pomoc wątrobie w zakresie własnym (suplementy, dieta)? A może jest to sytuacja, którą można uznać za prawidłową? Co w tym przypadku oznaczna "nieznaczne powiększenie wątroby"? Jakie powinny być jej prawidłowe wymiary w płaszczyznach, w których został zrobiony pomiar. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym za ok 6 tygodni zrobić ponownie USG i jeśli wątroba by się zwiększyła [bądź próby wątrobowe by urosły} to proszę skonsultować się z internistą