Co może oznaczać obrzęk w kolorze fioletowym na prawym ramieniu?

mam 57 lat , pojawil mi sie na prawym ramieniu obrzęk w kolorze fioletowym o dł.4 cm.

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pana opisu trudno jednoznacznie określić przyczynę pana dolegliwości. Wybroczyny (które z czasem mogą przyjmować siny kolor) mogą być objawami skazy krwotocznej, zaburzeń mikrokrążenia lub wynaczynionej krwi w innym mechanizmie; obrzęk wynikiem urazu, ukąszenia lub alergii. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu, oceny pana stanu klinicznego i ukierunkowania dalszej diagnostyki.