Co może oznaczać od godziny ból w klatce piersiowej?

Witam Od prawie godziny męczy mnie ból w klatce piersiowej, nazwałbym to raczej takim mocnyn skurczem lewej piersi, który ogranicza mój maksymalny wdech. Ból nasila się bardzo mocno kiedy na siłkę próbuje nabrać głęboko powietrza i muszę przerwać. Od godziny płytko oddycham. Skurcze nie przechodzą. Zdarzyło mi się już coś tego typu, ale szybko przechodziło, a teraz jest najgorzej. Dziękuję za jakieś wskazówki, pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Może to być nerwoból, ale konieczne jest różnicowanie z innymi przyczynami bólu w klatce piersiowej (choroby miąższu płucnego z podrażnieniem opłucnej, odma opłucnowa i in.). Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu i doladnego zbadania.