Co może oznaczać odczyn zapalny węzłów chłonnych?

Witam. Mam pytanie odnośnie węzłów chłonnych na szyi. Usg wykazało, że mam znacznie powiększone wezly o odczynie zapalnym. Nikt nie wie co mi dolega. Węzły są powiększone w szczególności prawy i jest niebolacy.. zaczynam się martwić bo to juz pół roku tak się ciągnie a lekarz prowadzący kieruje mnie na badania a na nich wychodzi ze jest wszystko ok. Np badanie krwi w normie.. powoli zaczynam się martwić ze to rak lub chloniak. Gdzie się kierować z tym problemem? Nie mam już pomysłu. Pomocy

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno jednoznacznie ukierunkować diagnostykę. Limfadenopatię może pomóc wyjaśnić hematolog lub lekarz chorób zakaźnych. To do kogo najlepiej byłoby się udać zależy od już wykonanych badań.