Co może oznaczać okropny, rwący ból kręgosłupa?

Witam okolo pol roku temu probujac rano wstac z lozka odczulam okropny,rwacy bol w dole kregoslupa, bol malo powiedziane ja nie moglam sie ruszyc bol byl tak silny ze mnie sparalizowal ta sytulacja trwala okolo miesiaca czasu, do poki bol stopniowo nie zaczal sie zmniejszac,a ja po malu uczylam sie tak jakby chodzic, niedawno odczulam tam malego jakby guza ktory boli i sprawia ze okolica tego guza jest bolesna i sprawia mi bol przy nachyleniu bac wziecia dziecko na rece... Czy ktos mniej wiecej pomoze mi ustalic co to moze byc i co musze z tym zrobic? Nie ma dnia by choc na chwile mnie to nie bolalo. Pomocy

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości oraz dokładne badanie fizykalne. Zdecydowanie należy udać się do lekarza (pierwszego kontaktu, neurologa, lub ortopedy), który ukierunkuje niezbędną diagnostykę (w tym obrazową). Bóle z towarzyszącą sztywnością poranną mogą nasuwać podejrzenie choroby reumatologicznej. Bóle nasilające się przy np. kaszlu - dyskopatię.