Co może oznaczać opóźniony okres i wydzielina z pochwy?

Witam ma 18 lat a w sumie to za niedługo 19 i mam takie pytanie spóźnia mi się już miesiączka od okolo10 dni z pochwy mam białą wydzieline i nie wiem co może być tego przyczyną zawsze miałam regularną miesiączkę ale ostatnio zaczęła się spóźniac trochę mnie to niepokoi bo zawsze przed okresem miałam charakterystyczne objawy takie jak tkliwe piersi pół pleców itp Jesli ktoś wie co może być przyczyną proszę mi pomóc Dodam jeszcze że od odtatniej miesiączki nie uprawialam sexu z chłopakiem i nie sądzę bym była w ciąży Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani a czy w ostatnim czasie przechodziła Pani jakąś chorobę infekcyjną lub silny stres? Te czynniki mogą zaburzać regularność miesiączki