Co może oznaczać opuchlizna kostek?

Witam, w zeszły czwartek bardzo napuchly mi kostki. Dodatkowo duży ból przy chodzenie, nie mogłam zgiac stop w żadna stronę. Dodam ze od 3 tyg boli mnie kręgosłup w dolnej czesci plecow. Ale nie jest to duzy bol. Wieczorem pojechałam na sor. Lekarz obejrzał kostke, zbadał kręgosłup miałam RTG. Nic nie wykazało. Przepisał zastrzyki przeciw Zakrzepowe okłady z lodu i altacet. Stosuje regularnie. Dziś kostki wydają się bardziej spuchnieta niż w dniu wizyty u lekarza dodatkowo stopa u góry jest zaczerwieniona. Jedna i druga. Ból towarzyszy mi non stop. Mam problemy z chodzeniem. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć od czego to może być? Lekarz stwierdził że coś tam jest ponaciagane i że okłady i altacet pomogą w tym że ja nie widzę żadnej różnicy. Powiedziała bym że jest gorzej. Niestety nie mogę wstawić zdjęć.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli przyczyna ortopedyczna została wykluczona, a stan się pogarsza, to należałoby rozszerzyć diagnostykę na choroby sercowo-naczyniowe i wykonać m.in. EKG, ECHO serca, USG doppler kończyn dolnych oraz podstawowe badania z krwi w tym morfologię krwi z rozmazem ręcznym, D-dimery i CRP/OB.