Co może oznaczać opuchlizna krtani?

Witam, Mam 40 lat 5 tygodni temu przeszedłem zapalenie ucha po wstępnym wyleczeniu złapałem dość mocny katar. Od około 2 tygodni zatykało mi się ucho, wystąpiły bóle mięśni szczęki oraz opuchnięcie krtani. Objawy nasilały się pod koniec pracy (praca siedząca). Aktualnie przyjmuje od 5 dni Metypred 4mg, rupafin 10 mg i pronasal. Objawy powoli ustępują natomiast dziś poćwiczyłem w domu około 30 min i tuż po ćwiczeniach poczułem dość mocną opuchliznę w okolicy krtani. Dopiero po położeniu się na wznak objawy nieznacznie się zmniejszyły. Czy wymagana jest konsultacja w takiej sytuacji czy wystarczy przerwać treningi na jakiś czas ?

szanowny Panie ciężko mi wypowiedzieć się bez jakiegokolwiek badania, proponuję najpierw udać się do lekarza rodzinnego