Co może oznaczać plamienie przed wyciągnięciem krążka?

Po trzech tygodniach usunełam krążek antykoncepcyjny, kilka godzin przed wyciągnięciem juz plamiłam. Stosowałam stosunek przerwywany, partner we mnie nie konczył. Powinnam się martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, czy był to pierwszy krążek w życiu - wtedy plamienia mogą się zdarzyć, czy już po długotrwałym stosowaniu plamienia pojawiły się po raz pierwszy. Jeśli stosowała Pani krążek zgodnie z zaleceniami, nie powinno być powodu do niepokoju.