Co może oznaczać podwyższony poziom leukocytów we krwi?

Witam:) Czy jeśli mam podwyższoną ilość leukocytów we krwi (15 tys, norma do 10 tys) i neurofilie (11 tys, norma 7 tys) czy to może być białaczka? dodam, że nie mam żadnych objawów tej choroby... Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Warto powtórzyć takie badanie, gdyż częstą przyczyną leukocytozy jest stan zapalny toczący się w organizmie, który mógł minąć i poziom białych krwinek wrócił do normy.
Nigdy nie ocenia się samego jednego wyniku leukocytów, ale wszystkie badania - ilość krwinek czerwonych, płytek krwi, rozmaz manualny - razem. Jeden wynik niestety o niczym nam nie powie, gdyż przyczyn leukocytozy jest wiele.