Co może oznaczać pogorszenie wzroku u pieczenie skóry?

Do 40 nie chorowałam, nie liczac endometriozy - operacja w 32 roku zycia, usuniecie jajnika, 2 x leczenie - pseudomenopauza. Lat 40, pogorszenie sluchu, laryngolog nie stwierdził anomalii, 43 pogorszenie wzroku, zdiagnozowanie niedomykalnosci zastawki mitralnej przy okazji szalenstw cisnienia i tetna. Przyjmowany lek concor cor 2,5. Obecnie od kilku tygodni kolatanie serca, potliwosc w nocy, pieczenie skory na ramionach, czasami przedramionach, marznace dlonie i stopy, od kilku dni drżenie rąk. Do jakiego specjalisty sie udać? Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, ze taki wiek... Podwyzszony cukier, 110, nieznacznie chlorki i MCV. TSH ok, OB ok

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę pozostać pod opieką lekarza pierwszego kontaktu. Nadciśnienie tętnicze wymaga okresowej kontroli i korekty leczenia farmakologicznego (proszę nie zapominać o regularnym przyjmowaniu leków i pomiarach domowych ciśnienia). Warto też za jakiś czas skontrolować poziom glukozy we krwi.