Co może oznaczać pogrubiona ściana żołądka?

witam, mój tato od pewnego czasu strasznie schudł. Badania krwi wykazały podwyższone próby wątrobowe i lekko podwyższone hormony trzustkowe. W badaniu usg wątroba, nerki, trzustka, woreczek ok. Jedyny niepokojący wpis to znacznie pogrubiona ściana żołądka. Tata dostał skierowanie na gastro, niestety dopiero za miesiąc będzie badanie. Czy powiększona ściana żołądka zawsze oznacza najgorsze???

Lek. Paweł Szadkowski

Pogrubiona ściana żołądka może, ale nie musi oznaczać zmiany nowotworowej. Niestety będą Państwo musieli poczekać na badanie gastroskopowe, ono dopiero pozwoli wyjaśnić stan taty.