Co może oznaczać potliwość, osłabienie i zawroty głowy?

Witam ! mam 19 lat ,waga 54 kg zawsze jak sprawdzam ciśnienie to mam 100/60 poty mnie oblewają w sekundzie i mam nogi jak z waty, jestem ospała, osłabiona i mam zawroty głowy. Co mam w takiej sytuacji robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać morfologię krwi pod kątem niedokrwistości oraz ekg pod kątem zaburzeń rytmu serca. Proszę spróbować zauważyć, w jakich sytuacjach pojawiają się te objawy (np. dłuższe stanie, stres, wysiłek), gdyż mogą to być omdlenia wazowagalne, częste u osób młodych.