Co może oznaczać powiększenie śledziony u 27-latka?
Witam, czy powiększona w usg do 12,9 cm śledziona przy prawidłowych wynikach morfologii krwi jest powodem do niepokoju? Mam 27 lat, 188 cm wzrostu i ważę 80 kg.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Nie powinno być powodu do niepokoju. Uważa się, że norma wielkości śledziony to 12cm, ale przy wysokim wzroście Pański wynik nie powinien świadczyć o żadnej patologii. Oczywiście może Pan za jakiś czas powtórzyć badanie usg, jeśli śledziona ulegnie powiększeniu lub będzie się Pan niepokoił - lekarz rodzinny może wypisać Panu skierowanie do hematologa.