Co może oznaczać powiększenie węzła chłonnego pod pachą?

Jakiś czas temu przy okazji usg piersi ginekolog wykryła u mnie powiększony węzeł chłonny pod prawą pachą, powiedziała, że to nic poważnego, że to może być od golenia (?) ale że mogę pójść z tym do lekarza rodzinnego. Byłam, lekarz rodzinny wykryła mi więcej powiększonych węzłów chłonnych i skierowała na usg węzłów. Prócz tego, że są delikatnie powiększone usg nic nie wykryło, przepływy są prawidłowe. Czasami jednak boli mnie prawa pacha czy coś jeszcze powinnam zrobić? Pójść jeszcze raz do lekarza? Ginekologa czy rodzinnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani dodatkowo wykonać morfologię krwi z rozmazem ręcznym oraz OB i CRP. Jeśli USG nie wykazało nieprawidłowości, w badaniach nie ma odchyleń i nie ma pani innych dolegliwości to sugerowałbym raczej obserwację. Proszę pozostawać pod opieką swojego lekarza pierwszego kontaktu.