Co może oznaczać powiekszona ilość leukocytów we krwi?

Mam 18 lat i od około 2 miesięcy mam podwyższona ilość leukocytów we krwi od 10.9- 12,3. Lekarze najpierw stwierdzili, że to wyrostek, następnie zapalenie dróg moczowych oraz zapalenie miedniczek nerkowych. Wszystkie wyniki się polepszyły poza ilością leukocytów we krwi. Poza tym nocami zaczęłam się bardzo pocić, jak i również jestem bardzo słaba i zmęczona. Powoli zaczynam się martwic, że to może być coś poważniejszego. Czy istnieje taka możliwość, że to może być białaczka?

Witaj,
Nie wiem jaki przed tymi dwoma miesiącami miałaś obraz krwi, czy jest to znaczny wzrost leukocytów? Czy poza tym obraz krwi był zmieniony? Jakie były wyniki innych badań? Dlatego bardzo trudno jest "zgadywać" przyczynę podniesienia u Ciebie poziomu leukocytów.
     Oznaczenie samego poziomu leukocytów nie jest jednoznaczne ,gdyż przejściowo u każdego człowieka może dochodzić do tzw. fizjologicznej leukocytozy(wzrostu poziomu leukocytów) na przykład podczas wysiłku fizycznego lub w ciąży. Przyczyną zwiększonej liczby leukocytów może być ostra infekcja, przewlekłe zakażenie, choroba nowotworowa, ale również reakcja organizmu na niektóre leki.
      Jeżeli wyniki Twoich badań i objawy niepokoją Cię koniecznie zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego i opowiedz mu o nich. Po dokładnym zbadaniu oraz zapoznaniu się z większą ilością badań dodatkowych na pewno pomoże Ci on uporać się z tym problemem.

Pozdrawiam