Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać powracający ostry ból kręgosłupa?

Od kilku lat powraca u mnie ostry ból kręgosłupa. Zawsze jest to w tym samym miejscu. W okolicach odcinka lędźwiowego i piersiowego po lewej stronie. Boli przez kilka dni, tygodni i przestaje na jakiś czas. Źródło bólu jest w kręgosłupie ale promieniuje na lewą stronę pleców. Nasila się gdy stoję i siedzę a ulgę przynosi leżenie na plecach z rękoma za głową. Nie potrafię określić jego przyczyny . Boli równiej gdy przycisnę palcem bolace kręgi. Ból jest wtedy taki silny że gdy ktoś mi tam przyciśnie to odruchowo odskakuje. Lekarz rodzinny zaleca tylko maści przeciwbólowe które niekoniecznie pomagają. Do jakiego specjalisty powinienem się udac? Neurolog czy ortopeda czy może jeszcze inny? Co może mi dolegać? Dodam że wykonuje ćwiczenia na kręgosłup i ogólnie prowadzę aktywny tryb życia.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa może być wiele (spondylopatia, choroba zwyrodnieniowa, urazy, zapalenia). Sugeruję udać się do lekarza ortopedy w celu dokładnego zbadania i ewentualnie poszerzenia diagnostyki obrazowej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy