Co może oznaczać silny ból po prawej stronie pod żebrami?

Witam. Ostatnio miałam silny ból po prawej stronie pod zebrami. Dodam, że pojawił mi się już 4 razy i objawia się tak samo. Nie mogę leżeć, stać, siedzieć. Cały czas bolał. Przestał gdy zabrałam środek przeciwbólowy. Chciałam jechać do szpitala, ale przestało. Nie wiem co to może być? Robiłam usg brzucha i wszystko wyszło dobrze. Gdzie mam się udać z tym bólem?

Lek. Paweł Szadkowski

Ból wskazuje na kolkę żółciową, gdzie drobne złogi mogą "zatykać" odpływ żółci i powodować dolegliwości bólowe. Warto wykonać podstawowe badania u lekarza rodzinnego: morfologię z rozmazem, próby wątrobowe.