Co może oznaczać silny ból podbrzusza po stosunku dopochwowym i analnym?

Dostalam silnego bolu podbrzusza po stosunku dopochwowym i analnym aż zwymiotowałam. Brzuch mnie barfao kluje i boli. Jestem w trakcie leczenia stanu zapalnego szyjki macicy i nadrzerki. Ostatnio mialam bol w plecach bo bokach jak i bol w podbrzuszu na wylot az bol dolnek części plecow. Bylam u lekarza i dostalan skierowanie do szpitala nie chcielinie przyjac na usg mam czekać do poniedziałku, zostala udzielona mi informacja ze nie ma maszyny w weekend do robienia USG. Czy możliwe, ze teraz ból po stosunku dopochwowym i doodbytniczym ma związek z stanem zapalnym? Czy coś mi się moglo uszkodzic? Boje sie ze mam zapalenie otrzewnej lub, że coś mi pękło w odbycie, jelicie. Wstydzę się iść do lekarza i powiedziec o stosunku analnym.

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby ocenić pani stan kliniczny konieczne jest dokładne badanie. Dobrze żeby ocenił panią lekarz ginekolog i/lub chirurg. Jeśli ból wystąpił bezpośrednio podczas stosunku to mogłoby wskazywać na potencjalne uszkodzenie ściany jelita. Jeśli ból wystąpił później, może to sugerować zakażenie układu moczowego. Warto w tym wypadku wykonać badanie ogólne moczu z posiewem (badanie bakteriologiczne), morfologię krwi z rozmazem oraz CRP. Wywiad dotyczący dolegliwości jest bardzo istotny dla prawidłowego rozpoznania i leczenia. Dodatkowo lekarza obowiązuje tajemnica lekarska, więc proszę się nie martwić. W razie bardzo nasilonych objawów sugeruję kierować się na izbę przyjęć gdzie istnieje możliwość uzyskania pomocy chirurgicznej.