Co może oznaczać skurcz w pochwie podczas snu?

Orgazm podczas snu? Witam, jestem 19 letnią dziewicą. Od ok. pół roku sporadycznie podczas snu towarzyszy mi dziwne zjawisko. Mianowicie podczas snów o erotycznej tematyce, wybudza mnie dość mocny skórcz pochwy. Nie rozumiem jak to możliwe, skoro wtedy nie posiadam żadnej stymulacji z zewnątrz i czy to możliwe, ze w jakimś stopniu może uszkodzić moją błonę? Chciałabym wiedzieć tez czym to zjawisko może być spowodowane. Dziękuje i pozdrawiam

Dzień dobry, w swoim zapytaniu pisze Pani o reakcjach ciała w trakcie snu podczas którego pojawiają się sny o treści erotycznej. Skurcze pochwy sugerują na reakcję organizmu na przeżywany orgazm. Jest to rzecz jak najbardziej naturalna. Orgazmy senne są następstwem podniecenia, kobiety dosyć często doświadczają tego w trakcie snu. Z uwagi na fakt, iż jest Pani dziewicą, sny erotyczne oraz towarzyczące mu podniecenie służą rozładowaniu napięcia seksualnego. Napięcie seksualne może być również rozładowywane poprzez masturbację.
Wyraża Pani także obawę, że silne skurcze pochwy mogą uszkodzić błonę dziewiczą. Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej znajdujący się u wejścia do pochwy. Ma kształt pierścieniowaty, a pośrodku znajduje się rozciągliwy otwór. Błonę śluzową można uszkodzić wskutek zabiegu medycznego lub aktywności fizycznej. Proszę się zatem nie obawiać, że w trakcie snu i odczuwania podniecenia seksualnego zostanie ona uszkodzona. Pozdrawiam serdecznie, Beata Bystranowska.

Dzień dobry,

Opisuje Pani naturalną reakcję ciała na sny o tematyce erotycznej. Być może po prostu podczas snu przeżywa Pani tak silne podniecenie, że wywołuje ono wspomniany skurcz, a być może po prostu orgazm, co również nie jest żadną nieprawidłowością. Dodać trzeba, że aby przeżyć ww. nie jest konieczna "zewnętrzna" stymulacja pochwy, o której Pani pisze - jak bowiem mówi znane powiedzenie - seks "dzieje się" w głowie, nie w genitaliach.
Na zakończenie uwaga, że nie musi się Pani martwić o Pani błonę, która jest w tej sytuacji całkowicie bezpieczna i nie zagrożona przerwaniem czy innym uszkodzeniem.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl