Co może oznaczać spóźnianie się okresu?

Mojej dziewczynie spóźnia się okres (zawsze jej się spóźnia od 2 do 3 dni) uprawialiśmy seks w dni płodne, z zabezpieczeniem ale niestety I bez, ale nigdy się nie kończyło w niej. Teraz spóźnia jej się okres 3 dzień. Ma parę plamek, obolały czasem brzuch itd. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Stosunek przerywany nie gwarantuje stuprocentowej ochrony. Spóźnianie się okresu może być spowodowane również sytuacją stresową. Ale należy oczywiście zrobić badania: betaHCG z krwi, lub wykonać test ciążowy.