Co może oznaczać sucha skóra oraz wypadanie włosów?

Od listopada tamtego roku, mam strasznie sucha skóre twarzy, w grudniu doszło do tego straszne wypadanie włosów. Przy myciu, jak i czesaniu wypada mi ich ogromna ilosc. Od miesiąca biorę tabletki biotebal i spryskuję głowe loxon 2%, wlosy odrastają, lecz wypada ich wiecej niz rosnie. Pojawiły mi sie łyse place na głowie. Nie wiem już co mam robic..

Choroby powodujące wypadanie włosów dzieli się na niebliznowaciejące i bliznowaciejące, np. toczeń rumieniowaty lub liszaj płaski. Często powodem tych chorób jest znaczny spadek odporności i wiążąca się z tym przebudowa naskórka oraz zniszczenie mieszków włosowych. W przypadku łysienia plackowatego komórki barwnikowe ulegają zniszczeniu przez mechanizmy immunologiczne. Mieszki są częściowo zniszczone, ale ten proces jest jeszcze odwracalny. To łysienie leczy się sterydami lub lekami doustnymi, czasami jednak włosy same zaczynają odrastać. Można również zastosować leczenie przeciwgrzybicze. By jednak dobrać odpowiednie i skuteczne leczenie, trzeba udać się do trychologa lub dermatologa.