Co może oznaczać swędzenie i pieczenie przy wypróżnianiu oraz krew w stolcu?

Witam Serdecznie. Od 10lat jestem zawodowym kierowcą spędzam za kółkiem 3tyg w miesiącu. Od jakiegoś czasu obserwuję co ze mnie wychodzi bo co jakiś czas meczy mnieuporczywe swędzenie i niekiedy pieczenie przy wyróżnienia. Dziś zauważyłem krew na stolcu plus w/w pieczenie i swędzenie. Jestem w trasie i szczerze mówiąc mocno mnie to przestraszyło. Psychika fika koziolki. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne jest badanie lekarskie i poszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości. Bardzo prawdopodobną przyczyną pana dolegliwości są żylaki odbytu (hemoroidy), ale konieczne jest odpowiednie różnicowanie. Na pana miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga ogólnego.