co może oznaczać swędzenie i ropa w miejscu śladu po szczepionce?

Mam 38 lat jako dziecko przechodziłam szczepienie po którym na lewym ręku większość z nas ma znani w kształcie stempelka od kilku dni to miejsce mnie swędzi a w otoczce znajduje się tak jak by ropa i obrzęk do około czerwone ?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Pani objawy mogą wynikać np. z odczynu alergicznego lub nadkażenia bakteryjnego, ale konieczna jest kliniczna ocena zmiany.