Co może oznaczać swędzenie skóry ciała po tomografii z kontrastem?

Witam proszę o pomoc dermatologa albo kogoś co może by. Powodem swiadu miałem w piątek robiona TK z kontrastem klatki piersiowej. A od soboty swędzi mnie skóra głowy na czubku i ręce nogi moszna... Jak drapie to się robią bomble czerwone a jak nie drapie to swędzi co to może być? Proszę szybko o pomoc miesiąc przed tk miałem badanie krwi crp ob morf ok a rtg płuc czyste TK zlecone do kontroli. Proszę mi powiedzieć to jakiś chlonaniak albo białaczka? Poza tym swiadem nie mam jako tako innych objawów nie jadłem ostatnio nic nowego to coś poważnego?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te dolegliwości będą się nadal utrzymywać to radziłbym konsultacje z alergologiem. Może jest to spowodowane nadwrażliwością na zastosowany kontrast. Pozdrawiam.