Co może oznaczać ta wydzielina w gardle?

Witam, od dłuższego czasu mam flegmę w gardle w ciągu dnia muszę kilka razy ja odkasznac. Rano codziennie też mam wtedy jest najgorzej dodam że mam mocno słono w buzi. Co to może być za dolegliwość?

Witam,

w opisanym problemem zdrowotnym wskazana wizyta u lekarza rodzinnego który oceni stan Pana zdrowia przez badanie przedmiotowe jeśli lekarz w trakcie badania oceni że wymaga Pan leczenia specjalistycznego np laryngologa to zostanie wystawione skierowanie.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się wizyta u lekarza rodzinnego lub laryngologa.

Przyczyny mogą być różne. Jedną z nich jest zapalenie zatok. W wielu przypadkach wystarcza leczenie farmakologiczne, wówczas zalecane są antybiotyki, czy sterydy, które mają pomóc w zwalczeniu choroby. Niestety istnieją przypadki kiedy konieczny jest zabieg chirurgiczny. Nieleczone zapalenie zatok może prowadzić do powikłań, dlatego wizyta u laryngologa jest niezbędna, szczególnie jeśli towarzyszą im objawy dodatkowe.

W walce z flegmą mogą pomóc niektóre apteczne preparaty w postaci inhalacji, pastylek do ssania, czy też tabletek do rozpuszczania lub domowe zabiegi, o których przeczyta Pana na naszej stronie: https://portal.abczdrowie.pl/tak-pozbedziesz-sie-sluzu-i-flegmy-z-gardla-5-domowych-sposobow

Warto także zapoznać sie z odpowiedziami ekspertów abcZdrowie na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-splywajacej-flegmy-po-gardle

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-wydzielina-splywa-mi-po-gardle

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.