Co może oznaczać taka zmiana i ból odbytu?

Dzień Dobry od trzech dni mam ból w odbycie iż mam tak zwana kulke wygląda na pryszcz lecz chodzi o to że coraz bardziej boli i mam dziwne uczucie tak jakby co jakiś czas przechodził prąd od dołu do klatki piersiowej nie wiem może przez to że tą kulkę uciekam w każdym razie boli mnie podejrzewam że hemoroidy lecz nie jestem pewien.

Dzień dobry,

opisana zmiana powinna Pana skłonić do wizyty u specjalisty proktologa lub gastrologa którzy wykonają specjalistyczne badanie diagnostyczne w celu wykluczenia lub potwierdzenia podejrzenia zmian o charakterze hemoroidów lub innych zmian.

Gdyby okazało się, że długi czas oczekiwania na konsultacje do specjalisty wskazana jest w takim przypadku wizyta u swojego lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Obawy o stan swojego zdrowia jest jak najbardziej zrozumiały. Opisana przez Pana zmiana może mieć wiele przyczyn, dlatego najważniejszym postępowaniem będzie stacjonarna wizyta u lekarza proktologa. Specjalista po dokładnym badaniu przedmiotowym i przeprowadzonym wywiadzie będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Istnieje przypuszczenie, że taka zmiana mogłaby odpowiadać zakrzepowi brzeżnemu, czyli zakrzepicy splotu żylnego okołoodbytowego. Objawia się on silnym i nagłym bólem w okolicach odbytu. Można w tej przypadłości zaobserwować wyczuwalny fioletowy lub czerwony guzek. Taki problem wymaga na pewno ingerencji chirurgicznej i dalszej kontroli lekarskiej.

Możliwe jednak, że taka zmiana może być hemoroidem, którego leczenie jest uzależnione od stopnia zaawansowania.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob

https://portal.abczdrowie.pl/odbyt

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.