Co może oznaczać taka zmiana na prąciu?

Mam 18 lat i mam stulejke. Ostatnio zauważyłem jakby białego/przeźroczystego guza na praciu. Co to moze byc?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety w przypadku takiego problemu nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. W tej sytuacji powinien się Pan zgłosić najlepiej do urologa lub dermatologa. Dopiero podczas konsultacji specjalista będzie mógł ocenić, z jakich schorzeniem ma Pan do czynienia i jakiego rodzaju leczenie będzie konieczne w tym przypadku. Proszę zatem nie bagatelizować problemu tylko jak najszybciej zapisać się na wizytę.

Zmiany na prąciu mogą mieć różne przyczyny. Często w takim miejscu robią się np. kaszaki. Są to torbiele wypełnione łojem. Ich wielkość może być różna. Niektóre mają nawet kilkanaście milimetrów. Taka torbiel jest zazwyczaj wypukła i miękka. Kaszaki mogą pojawiać się z różnych przyczyn. Czasami za ich powstanie w tym miejscu odpowiadają czynniki hormonalne. Ich rozwojowi sprzyja również niewłaściwa higiena okolic intymnych. Lekarz oceni, czy taka zmiana będzie wymagała interwencji chirurgicznej. Do czasu wizyty u lekarza lepiej nie podrażniać tych okolic ani nie stosować na własną rękę preparatów bez konsultacji z ekspertem.

Warto też sprawdzić jak na podobne pytania zadane przez innych użytkowników odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl. Poniżej przykładowe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krostka-na-penisie-u-partnera

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/twarda-krosta-w-okolicy-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.