Co może oznaczać taka zmiana w piersi 44-latki?

Mam 45lat i dwa lata temu miałam usunięta macicę ale zostawione jajniki że względu na mój wiek . Pół roku temu robiłam mammografia i usg piersi i nic w nich nie było żadnych zmian .Wczoraj wyczułam w piersi taka mała pesteczke ruchoma i bardzo mnie zaniepokoiła.Oczywiscie już się zapisałam do onkologa ,ale na za dwa miesiące .Teraz umieram ze zmartwienia czy to coś złego .Czy powinnam się obawiać ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywana zmiana w piersi nie musi koniecznie oznaczać stanów nowotworowych. Bardzo często za takie sytuacje odpowiadają zaburzenia hormonalne, w szczególności u kobiet w wieku przedmenopauzalnym.

Zmiany ruchome i “miękkie” w dotyku mogą się okazać mniej groźnymi torbielami. Przy ewentualnym nowotworze guzek jest zazwyczaj twardy i ciężej go przemieścić podczas dotyku.

Jeżeli wizyta u onkologa jest dopiero za 2 miesiące, to zalecamy Pani wcześniej odwiedzić ginekologa. Może on zlecić odpowiednie badania, dzięki którym będzie możliwość postawić diagnozę.

Więcej informacji znajdzie Pani w naszych materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-taka-zmiana-u-31-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-charakter-ma-ta-zmiana-w-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/guzek-w-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.