Co może oznaczać taka zmiana w piersi 44-latki?
Mam 45lat i dwa lata temu miałam usunięta macicę ale zostawione jajniki że względu na mój wiek . Pół roku temu robiłam mammografia i usg piersi i nic w nich nie było żadnych zmian .Wczoraj wyczułam w piersi taka mała pesteczke ruchoma i bardzo mnie zaniepokoiła.Oczywiscie już się zapisałam do onkologa ,ale na za dwa miesiące .Teraz umieram ze zmartwienia czy to coś złego .Czy powinnam się obawiać ?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
opisywana zmiana w piersi nie musi koniecznie oznaczać stanów nowotworowych. Bardzo często za takie sytuacje odpowiadają zaburzenia hormonalne, w szczególności u kobiet w wieku przedmenopauzalnym.
Zmiany ruchome i “miękkie” w dotyku mogą się okazać mniej groźnymi torbielami. Przy ewentualnym nowotworze guzek jest zazwyczaj twardy i ciężej go przemieścić podczas dotyku.
Jeżeli wizyta u onkologa jest dopiero za 2 miesiące, to zalecamy Pani wcześniej odwiedzić ginekologa. Może on zlecić odpowiednie badania, dzięki którym będzie możliwość postawić diagnozę.
Więcej informacji znajdzie Pani w naszych materiałach, do których odsyłam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-taka-zmiana-u-31-latki
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-charakter-ma-ta-zmiana-w-piersi
https://portal.abczdrowie.pl/guzek-w-piersi