Co może oznaczać taki dyskomfort w okolicy kręgów szyjnych?

Witam, mam taki problem, otóż przy lekkim pochyleniu głowy i skręcie w lewo i prawo słyszę za każdym razem taki głośny dźwięk przeskakiwania w kręgach szyjnych, pojawia się on każdorazowo przy skręcie, nie znika. Mam także głośne szumy uszne. Przeciążyłem pewnego razu bark prawy. Czy możliwe że mam coś zablokowane w kręgach szyjnych? Ten dźwięk pojawi się jedynie przy pochyleniu głowy na dół, przy wyprostowanej głowie i skrętach nie występuje, jedynie słyszę chrupanie. Proszę o poradę, co mi może dolegać i gdzie mogę się z tym zgłosić. Dziękuje z góry.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisany objaw może świadczyć o niestabilności stawu szyjnego kręgosłupa ale w tym opisanym przez Pana przypadku

istotna będzie wymagana diagnostyka, wiec konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty, który zbada manualnie kręgosłup i określi stan funkcjonalny, w razie potrzeby zleci badania dodatkowe obrazowe MR kręgosłupa szyjnego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek