Co może oznaczać taki wynik wynik po 2h obciążenia glukozą?

Witam, jestem obecnie w 31 tygodniu ciąży. w 27 tygodniu miałam robiony test obciążenia 75 g glukozy i wynik wyszedł 9,3 mmol/l po 2h (na czczo 4,6 mmol/l). Zawsze cukier na czczo mam prawidłowy, ale ginekolog skierował mnie do poradni diabetologicznej. Pani diabetolog skierowała mnie na powtórkę badań. W 31 tyg ciąży wynik na czczo 4,5 mmol/l, niestety po 2h wynik wyszedł jeszcze wyższy (12,4 mmol/l). Hemoglobina glikowana 4,8 %. Mierzę cukry glukometrem od 04.01.2019 4 do 6 razy dziennie i żaden wynik nie wyszedł nieprawidłowy. Skąd więc taki wynik po 2h obciążenia glukozą?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Widocznie ma Pani nieprawidłową tolerancję glukozy na czczo. Dobrze że jest Pani w kontroli diabetologicznej - zminimalizuje to ryzyko niekorzystnych powikłań dla Pani oraz dziecka. Istnieje prawdopodobieństwo że te problemy po ciąży ustąpią. Pozdrawiam.