Co może oznaczać ten ból z jednej strony gardła?

Witam chciałabym się poradzić bo już zaczynam świrować, jestem w 14tc ciąży od 6tc zaczęło bolec mnie gardło tylko z jednej strony punktowo szybko poszłam do laryngologa dostałam antybiotyk i nic nie pomogło,nie mam i nie miałam gorączki ani innych objawów martwi mnie ten ból bo on nie ustępuje pomimo tak długiego czasu, nie jest tez on stały,raz kuje raz piecze w niektóre dni gorzej niektóre mniej, lewa strona jest już chyba „popuchnięta” bo czuje gardło po lewej stronie przez cały czas, do tego doszły dziwne „napady” takiego skurczu ciągnięcia w krtani i lekko niżej jakbym miała za bardzo napięty przełyk ? Nie wiem jak to opisać, raz występuje to 3/2 dni i przechodzi np na tydzień, martwi mnie ze te objawy nie są „stałe” mimo młodego wieku obawiam się raka zwłaszcza ze jestem w ciąży leczenie jest utrudnione, laryngolog rozłożył rękę i stwierdził ze to przewlekłe zapalenie gardła które upodobało sobie jedną stronę.. zaznaczył Żr gardło jest czerwone a ta lewa strona rzeczywiście wyglada gorzej,jedyne co mi poradził to domowe sposoby ale NIC nie pomaga już zaczynam dostawać do głowy,proszę o nakierowanie mnie co mogę zrobić,gdzie się udać z tym żeby ktoś potraktował mnie poważnie ?

Witam,

czy w trakcie wizyty u lekarza laryngologa miała Pani badanie wideoendoskopie która bardzo dokładna diagnostyka.

Proponuję bezpieczny płyn do płukania alfa med proszę stosować według ulotki.

Wskazany posiew z wymazu gardła.

Gdyby Pani potrzebowała wyjaśnienia służę pomocą tutaj.

Pozdrawiam