Co może oznaczać ten problem z pęcherzykiem?

Kobieta 35 lat. Staramy się o ciążę bez skutku, ginekolog zalecił monitorowanie owulacji, w pierwszym monitorowanym cyklu pęcherzyk dominujący był, urusł ale ginekolog stwierdził że już nie pęknie, był zniekształcony kolejny cykl stymulowany Clostilbegyt lekarz poinformował mnie że jest dużo pecherzykow, jednak żaden nie jest dominujacy, że jajniki są policastyczne. Nie rozumiem dlaczego w jednym cyklu może być jeden pęcherzyk a w kolejnym pojawił się już taki problem, czy to nie jest wina leku Clostilbegyt? Kolejny cykl mam zażywać większą dawkę. Dodatkowo zażywam bromergon i eutyrox na niedoczynność tarczycy, obawiam się ponieważ na ulotce tego leku Clostilbegyt jest wspomniane zaburzenia tarczycy jako przeciwwskazanie. Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę stosować leki zgodnie z zleceniami lekarza. Nie jest to wina leku. Przyczyna braku dominacji pęcherzyka mogą być nieznane wahania hormonów płciowych.