Co może oznaczać to podwyższone CRP?

Co roku wykonuje pakiet badań z krwi i moczu profilaktycznie prywatnie.Po odebraniu wyników okazało się, że mam podwyższone CRP- 13,3 mg/l , podwyższony cholesterol 211 a trójglicerydy 169, pozatym z moczu wykazało, że jest l.mętny, leukocyty w moczu 5-10, nabłonki płaskie d.liczne oraz bakterie d.liczne. Inne wyniki jak morfologia idealnie, OB-13 czyli w normie. Co moze oznaczac to podwyzszone CRP?nie odczuwam żadnych dolegliwości z układu moczowego. Moze ostatnio jestem troche przemeczona. Czy powinnam się nie pokoić czy to coś poważnego? Za jaki czas warto powtórzyć wyniki, które są kiepskie?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów to wyniki te nie są niczym niepokojącym. Może Pani powtórzyć za kilka tygodni badanie ogólne moczu.