Co może oznaczać twardy, bolesny guzek po prawej stronie żuchwy?
wczoraj podczas demakijażu twarzy wyczułam w dolnej prawej galezi żuchwy twardy guzek, który poszusza się względem skóry i podłoża i jest bolesny przy dotyku. Nie mam innych objawów, z zębami też raczej ok. Jestem w 35tc. Udałam się do lekarza rodzinnego i dostalam skierowanie na USG tej okolicy, lecz dopiero w poniedziałek będę się mogła na nie zarejwstrowac. Proszę o informacje, co to może byc? Zmiana pojawiła się nagle, bo codziennie dotykam tego miejsca myjąc twarz i nic wcześniej nie wyczułam. Wielkość około 1cm.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Wysoce prawdopodobne, że jest to powiększony węzeł chłonny. Najczęściej węzły powiększają się odczynowo w przebiegu infekcji/towarzyszącego stanu zapalnego. Jeśli nie ma pani żadnych innych objawów może pani wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym oraz CRP/OB i umówić się spokojnie na badanie USG. Proszę również pozostawać pod stałą opieką swojego lekarza położnika.