Co może oznaczać uczucie pykania, cykania w uszach podczas przełykania śliny?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mam cykanie/pukanie w uszach. Podczas przelykania śliny i oddychaniu. Mogę tez same je wykonywac. Uczucie jakby powietrze przechodzilo przez ucho i w cos uderzalo. Dodam, że jeżeli ktoś przytyknie ucho do mojego to też to słyszy. Bylam u laryngologa, przepisal mi leki ale one nic nie pomogły. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno odpowiedzieć na pani pytanie ze względu na małą ilość informacji (np. dotyczącą leczenia przepisanego przez laryngologa). Czasami 'pykanie' może być efektem wyrównywania się ciśnienia w uszach. Na pani miejscu zdałbym się na ocenę laryngologa, a jeśli ma pani wątpliwości udałbym się na ponowną konsultację.