Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać wyczuwalna zmiana pod żebrami z prawej strony?

Kamil 21 lat Witam Na wstępie napisze, iż z poniższym objawami poszedłem już do lekarza i mam skierowanie do specjalistów, proszę o opinie oraz ewentualne podejrzenia, nie o wysyłanie do lekarza :). Od miesiąca mam problem z jakimś organem/narządem. Czuję jakby cialo obce pod żebrami z prawej strony. Coś jakby ucisk, ssanie. Przez kilka dni miałem zatwardzenie a potem rzadkie stolce, teraz wróciły do normy. Pod żebrami wyczuwam kulkę, przesuwa się na zebrach (mam ją już z 2 lata, badania USG nic nie wykazały, krew oraz mocz również w normie)... Mam sine kreski obok oczu, po ich zewnętrznych stronach oraz "worki pod oczami", również sinej barwy. Na szyi pod żuchwą (dosłownie pod żuchwą, przy jej końcu, nie pod uchem!) mam coś powiększone. Myślałem o węzłach chłonnych, ale ich ponoć nie wyczuwa się dotykiem. Powiększone jest wyłącznie z prawej strony, i trochę boli. Swojego czasu spozywałem sporo alkoholu i zdarzało się dość często podjeść mniej zdrowo. Ale od dłuższego czasu alkoholu nie pije i staram się jeść zdrowiej. Obecne badania wstępne (krew, mocz) wyszły dobrze, krwi utajonej w kale również nie wykryto. Nie jest osobą panikującą ale może być tak, że nie wszystkie objawy są że sobą związane i na siłę próbuje je lączyć, bo zwyczajnie brak mi wiedzy medycznej :). Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam 
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Jeśli dolegliwości bólowe podżebrza nadal będą występować zalecałbym wykonanie powtórne USG brzucha. Do rozważenia jest również wykonanie TK jamy brzusznej.
Jeśli chodzi o zmianę pod żuchwą najlepiej skonsultować ją z laryngologiem bądź chirurgiem szczękowo - twarzowym. W tej okolicy często zdarzają się powiększone węzły chłonne. Jeśliby to nie ustępowało to należy się temu przyjrzeć [powiększenie węzłów chłonnych po jednej stronie jest niepokojące]. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy