Co może oznaczać wynik badania krwi i wskaźnik PLT?

dzien dobry , prosze o pomoc mam 30 lat czy jest sie czym martwic : a mianowicie : jestem honorowym dawca krwi. i ostatnio dostałem wyniki morfologii gdzie wskaznik PLT :wskazał - 127,0 , poszedłem ponownie zrobic morfologie i jest to samo.. , co to moze oznaczac? moze powiem ze ogólnie duzo pije energetyków, też mało spie, moja dieta raz chudne , a raz tyje:) , dużo cwicze intensywnie, czy to może byc jakaś powazna choroba? dziekuje za opowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Pana opis nie pozwala na interpretację wyników (niezbędne jednostki, normy laboratorium i przede wszystkim wyniki pełnej morfologii). Jednak taki wynik płytek krwi bez objawów skazy krwotocznej nie jest niczym niepokojącym.