Co może oznaczać wynik MR kręgosłupa lędźwiowego?
Wynik MR kręgosłupa lędźwiowego co oznacza co oznacza wynik MR kręgosłupa lędżwiowo-krzyzowego L4-L5 przepuklina krążka w kierunku kanału kręgowego pośrodkowo-obustronna 4mm z modelowaniem brzusznej powierzchni worka oponowego i zmniejszeniem jego rezerwy płynowej ,modelowanie korzeni rdzeniowych ,znaczne zwężeni otworów międzykręgowych,pogrubienie więzadeł żółtych L5-S-1PRZEPUKLINA KRĄZKA W KIERUNKU KANAŁU KRĘGOWEGO NA GŁĘBOKOŚCI 5MM POŚRODKOWO OBUSTRONNAmodelowaniem brzusznej powierzchni worka oponowego pośrodkowoi korzenie rdzeniowe w zachyłkach bocznych i otworach, nadminiam, że jak usiąde lub się pochylęto nie mogę wstac-kobieta 56l

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa lub neurochirurga) w celu interpretacji klinicznej ww. wyniku. Pan dalsza diagnostyka i ew. leczenie zależeć będą głównie od pani objawów klinicznych i wyniku badania neurologicznego.