Co może oznaczać wynik RTG płuc u 58-letniego mężczyzny?
Witam. Mój tata miał rtg płuc przy okazji innych badan profilaktycznych. Wynik badania: W POLU DOLNYM PŁUCA PAWEGO PRZY ŚCIANIE KLATKI PIERSIOWEJ WIDOCZNY CIEŃ OKRĄGŁY O WYMIARZE 53X50MM O CHARAKTERZE TU. Brak jakiś dolegliwości, nie pali i prowadzi aktywny tryb życia. Jaki jest procent że to jest rak?

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Badanie RTG klatki piersiowej nie jest wystarczającym badaniem i konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Sugeruję w pierwszej kolejności udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej interpretacji i pokierowania dalszą diagnostyką (pulmonolog, TK itd.).