Co może oznaczać wynik RTG płuc u 58-letniego mężczyzny?

Witam. Mój tata miał rtg płuc przy okazji innych badan profilaktycznych. Wynik badania: W POLU DOLNYM PŁUCA PAWEGO PRZY ŚCIANIE KLATKI PIERSIOWEJ WIDOCZNY CIEŃ OKRĄGŁY O WYMIARZE 53X50MM O CHARAKTERZE TU. Brak jakiś dolegliwości, nie pali i prowadzi aktywny tryb życia. Jaki jest procent że to jest rak?

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie RTG klatki piersiowej nie jest wystarczającym badaniem i konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Sugeruję w pierwszej kolejności udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej interpretacji i pokierowania dalszą diagnostyką (pulmonolog, TK itd.).