Co może oznaczać wynik TK 20-latki?
Witam. Chciałabym poprosić o wstępną analizę wyniku badań tomografii komputerowej kręgosłupa lędźwiowego. (kobieta lat 20) Na wysokości L4/L5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy. Na poziome L5/S1 tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy. Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych L4/L5/S1 - obniżenie wysokości. Kanał kręgowy i otwory międzykręgowe bez cech stenozy. Poziome ustawienie kości krzyżowej.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Powyższy wynik świadczy o istotnych zmianach dyskopatycznych. Interpretacja zależy od pani objawów. Pani stan również będzie warunkował dalszą diagnostykę i leczenie. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa).