Co może oznaczać wynik USG jamy brzusznej?

Witam.W robionym usg jamy brzusznej wyszlo mi silniejsze podrysowanie przestrzeni okołowrotnych watroby,płat Riedla odmiana anatomiczna kształtu watroby oraz pojedynczy odczynowy wezełek chłonny wlk.2,9\30mm,aorta brzuszna z płaskimi zmianami miażdżycowymi co moze to oznaczac ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany okolowatrobowe mogą być pozapalne. W aorcie mamy do czynienia z miażdżycą co stanowi zagrożenie dla zdrowia.