Co może oznaczać zmęczenie oczu i zawrotu głowy po zmianie okularów?

witam, od dwóch tygodni nosze nowe okulary. odczuwam ciagle zmęczenie oczu, zawroty głowy, uczucie dostawania zeza.porownalam wiec stara receptę z nowa.wcześniej nosiłam okulary do dali na jednym oku -1 a na drugim -0.75 oraz astygmatyzm -0.25 ,w rubryce pd nie zostało wpisane nic a oś 70 stopni. inna pani optometrystka po badaniu wpisała -1,50 w obu oczach, nie wpisała jednak nic co do astygmatyzmu za to w rubryce pd 29. już dawno powinnam przywyczaić się do nowtych okularow wiec objawy nie są spowodowane zmiana okularow, czy możliwe ze nowa pani optymetryska popełniła błąd i objawy wynikają ze złych soczewek?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać ze zbyt dużej mocy szkieł. Na pani miejscu udałbym się do miejsca/osoby gdzie wykonała pani badanie żeby zgłosić swoje objawy i wykonać ew. ponowne badanie.