Co może oznaczać zmiana na skórze po pobraniu krwi?

Witam, na drugi dzień po pobraniu krwi wystąpiło mi sine znamie o znacznych rozmiarach. Chciałby dodać, że nie bezpośrednio w miejscu wkucia tylko około 2 cm obok znajduje się całość zmian. Czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to najprawdopodobniej wylew krwawy, który może wystąpić po pobraniu krwi i nie jest to groźne. Jeśli zmiana będzie się powiększać, nie będzie ustępować po 1-2 tyg. lub wylewy pojawią się w innym miejscu najlepiej udać się do lekarza.