Co może oznaczać znacznie powiększony prawy migdał?

Witam od dwóch dni mam problem z prawym migdałem ponieważ tak jakby się powiększył, czuję z tym dość dziwny dyskomfort, oraz mam takie odczucia jakby coś było w nim lub za nim, nie mam problemów z przełykaniem ani oddychaniem, jem normalnie bez żadnego bólu, w dotyku też raczej nic nie boli. Proszę o pomoc i opinię

Lek. Paweł Szadkowski

Jednostronne powiększenie migdałka podniebiennego (szczególnie długo utrzymujące się), któremu nie towarzyszą objawy infekcji wymaga oceny laryngologa. W pierwszej kolejności może pan wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym oraz udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowej oceny.