Co może powodować dokuczliwe kłucie w boku w ciąży?

Witam! Jestem w 32 tygodniu ciąży. Od kilku dni odczuwam dokuczliwe kłucie z prawej strony brzucha. Zastanawiam się czym może to być spowodowane?

Przyznaję, że trochę fizycznie się forsowałam (wycieczka), ale w moim przypadku narazie nie ma przeciwskazań do spacerów. Czy takie kłucie jest normalną sprawą czy powinnam się zgłosić do lekarza?

Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Podane informacje na temat charakteru dolegliwości są zbyt skąpe bym mogła podać prawdopodoną ich przyczynę.
Każdy niepokojący objaw pojawiający się w czasie ciąży powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym ciążę.
Proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem  - być może wystarczy kontakt telefoniczny.

W razie znacznego zaostrzenia się dolegliwości proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, a w skrajnych sytuacjach proszę wezwać pogotowie ratunkowe.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.