Co może sprawiać, że szumi mi w uszach?

Od niemal roku szumi mi w uszach. Byłem u laryngologa, po czyszczeniu trąbki stwierdził że wszystko jest ok a mi dalej szumi. Zauważyłem że dzieje się to równolegle z zatkaniem nosa które towarzyszy mi kiedy się kładę i tak samo jest z uszami. Kładę się spać zaczyna intensywnie piszczeć i zatyka mi nos, kiedy się budzę to nadal szumi i piszczy dopóki się nie podniosę to wtedy po 5min na nogach przechodzi wszystko. Słyszę normalnie, biorę tabletki na nadciśnienie ale ciśnienie sprawdzam i mam idealne wręcz a i tak szumi. Zacząłem się zastanawiać czy to może być wina zatkanych zatok bo normalnie czuje jak się przekręcam z boku na bok - jak mi wydzielina w zatokach przesuwa się w głowie na drugą stronę i zatyka raz jedna, raz druga dziurkę od nosa i wtedy bardziej szumi raz w jednym a raz w drugim uchu.

Witam,

w takim przypadku przed wskazane było by wykonanie badania obrazowego kręgosłupa szyjnego oraz usg tt. szyjnych i udać się z wynikami do laryngologa w celu oceny badań diagnostycznych które będą pomoce dla lekarza w ocenia stanu zdrowia.

Laryngolog w trakcie badania może uznać, że są jeszcze dodatkowe badania np Rtg zatok oraz badanie słuchu ale to już zdecyduje lekarz na miejscu.

Pozdrawiam